Wrexham AFC: Jak oglądać, transmisję FA Cup na żywo z klubu Ryana Reynoldsa i Roba McElhenneya, data, godzina

Manchester United, Liverpool, Barcelona i Authentic Madryt to tylko niektóre z największych zagranicznych klubów, które kibice amerykańscy kibicują lub o których wiele wiedzą. Ale ostatnio nazwa Wrexham AFC przyciągnęła uwagę po tej stronie Atlantyku dzięki serialowi telewizyjnemu Fx „Welcome to Wrexham”.

Klub piłkarski z robotniczego miasta Walii, Wrexham, znajduje się godzinę drogi od Manchesteru i Liverpoolu. Klub gra obecnie w Lidze Narodowej, piątej lidze angielskiej piramidy piłkarskiej. To najdłużej działający zespół w dywizji, który jest tam od 2008-09. Obecnie grają również w drugiej rundzie Pucharu Anglii, wybitnych rozgrywkach pucharowych w Anglii, w których rywalizują ze sobą drużyny z całej angielskiej piramidy piłkarskiej.

Klub jest połączony z Ameryką Północną za pośrednictwem swoich właścicieli, amerykańskiego aktora Roba McElhenneya i kanadyjskiego Amerykanina Ryana Reynoldsa, którzy twierdzą, że poznali się na Twitterze i postanowili wziąć udział w klubie, który widział lepsze czasy.

Drużyna gra na Racecourse Ground, znanym jako najstarsze boisko piłkarskie, na którym wciąż odbywają się międzynarodowe mecze. Klub ma burzliwą historię, która obejmowała zarządzanie finansami przez Sąd Najwyższy w Manchesterze w 2004 roku i inne przypadki problemów finansowych. Spędzili czas w drugiej dywizji w latach 70., ale na przełomie wieków głęboko zanurzyli się w niższych poziomach.

Serial dokumentalny śledzi wydarzenia w klubie opowiadane przez ich właścicieli hollywoodzkich gwiazd.

Oto, co warto wiedzieć o klubie, jak sobie radzi i nie tylko:

Kiedy zaangażowali się McElhenney i Reynolds?

Oficjalnie zostali właścicielami w listopadzie zeszłego roku, kiedy nabyli 100% zespołu. Ale ich zainteresowanie sięga 2019 roku, kiedy klub ujawnił zainteresowanie. Kiedy doszło do przejęcia, 98% członków klubu głosowało za sprzedażą.

Wyniki, tabele i jak sobie radzą

Jak na razie drużyna radzi sobie całkiem nieźle w tym sezonie. Na dzień 11 października byli w sezonie 9-2-2 i zajęli drugie miejsce w 24-zespołowej tabeli. Strzelili 38 bramek w pierwszych 13 meczach, tracąc 15 razy.

Oto ich wyniki od początku sezonu:

 • Wrexham 2, Eastleigh 1
 • Wrexham 1, Yeovil 1
 • Chesterfield 2, Wrexham
 • Wrexham 5, Maidstone United
 • Wrexham 3, Woking 2
 • Wrexham 3, Gateshead 1
 • Wrexham 5, Dorking Wędrowcy
 • Wrexham 4, Dag & Purple 1
 • Southend United , Wrexham
 • Wrexham 6, Torquay United
 • Wrexham 2, Oldham Athletic 1
 • Hrabstwo Notts 1, Wrexham
 • Wrexham 7, Barnet 5

Tabele

 1. Hrabstwo Notts 30 punktów
 2. Wrexham, 29 punktów
 3. Boreham Wood, 25 punktów
 4. Chesterfield, 24 punkty

Harmonogram październik

sobota, 15 października
Spartanie Blyth 1, Wrexham, 1

wtorek, 18 października
Wrexham kontra Blyth Spartans 15:00 czasu wschodniego (ESPN+)

sobota, 22 października
Boreham Wood kontra Wrexham, 10:00 czasu ET

wtorek, 25 października
Wrexham vs. FC Halifax Town, 14:45

sobota, 29 października
Wrexham kontra Altrincham, 10:00

Czy mogę oglądać ich gry?

Na razie jeden. Wtorkowa powtórka FA Cup przeciwko Blyth Spartans będzie emitowana w ESPN +.

W rzeczywistości nie ma krajowych ani międzynarodowych transmisji z meczów ligowych, ale niektórzy emitują od czasu do czasu BT Sport, pozostawiając tylko mecze FA Cup jako potencjalne cele telewizyjne. Ten brak widoczności był problemem Reynoldsa, który próbował znaleźć rozwiązanie umożliwiające ujawnienie się za pośrednictwem transmisji strumieniowej.

„Po miesiącach maksymalnego wysiłku decyzja (poprzez bezczynność @Vanarama Nationwide League), aby nie zezwalać na krajowe/międzynarodowe transmisje meczów Wrexham i innych klubów w lidze, jest naprawdę zaskakujące” – napisał Reynolds na Twitterze.

„Pozbawienie każdej drużyny w naszej lidze szansy na poszerzenie grona fanów, przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów ligowych, przynosi korzyści wszystkim. To jest reflektor i szansa, a my prosimy @Thevanaramanl Do zabrania. A my namawiamy @Vanarama oraz @btsport aby pomóc im znaleźć mądrość, aby to zrobić”.

Liga szybko odpaliła.

„Wielu będzie świadomych ostatnich komentarzy dotyczących transmisji strumieniowej i ważne jest, abyśmy określili obecną pozycję Vanarama Nationwide League” – napisała liga.

„Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że mamy już partnera transmisyjnego, w BT Sporting activities, który obecnie ma prawa umowne do wszystkich meczów Ligi Narodowej w umowie, która dobrze służyła całej lidze i wszystkim jej 72 klubom.

„BT chętnie współpracuje z Countrywide League, aby wspierać możliwości naszych klubów w zakresie generowania dodatkowego dochodu, tak jak miało to miejsce podczas pandemii COVID, w formie transmisji strumieniowej.

„Przez kilka miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad sfinalizowaniem propozycji uruchomienia scentralizowanej, w pełni przetestowanej platformy streamingowej Vanarama Countrywide League. Propozycja ta trafia do Rady do rozważenia na posiedzeniu 15 września.

„Propozycja uzna, że ​​musimy szanować i chronić status ligi, a także wysokie wartości produkcyjne BT Sport oraz zapewnić podejście, które gwarantuje jakość usług i potrzeby wszystkich naszych klubów i ich fanów”.

Liga powiedziała dalej, że rozumieją chęć niektórych klubów do niezależnego streamowania, ale muszą chronić wszystkie swoje kluby za pomocą rozwiązania.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co wyjdzie ze spotkania 15 września.

Jak wyglądałaby ich droga do Leading League?

Teoretycznie tak, mogą awansować aż do szczytu Leading League. Wymagałoby to od nich awansu z National League, League Two, League Just one i EFL Championship. Gdyby robili to w kolejności każdego sezonu, co wydaje się niezwykle mało prawdopodobne, najwcześniej mogliby pojawić się w Premier League w latach 2026-27. Ale znowu jest to trudna misja i prawdopodobnie i będzie musiała zobaczyć, jak zespół pozyska tak wielu graczy na najwyższym poziomie, aby mieć nawet realną szansę.

Pierwszą rzeczą jest jednak zdobycie awansu z Countrywide League. Zwycięzca ligi zyskuje awans, a bitwa od drugiej do siódmej w turnieju play-off, w którym zwycięzca również awansuje.

Wrexham grał w trzeciej lidze, League One, w sezonie 2004-05. Następnie grali trzy sezony w League Two.

Wrexham awansował do playoffów w zeszłym sezonie, ale przegrał w półfinale z Grimsby City, które ostatecznie awansowało.

Więcej na temat „Witamy w Wrexham”

System jest emitowany w środowe wieczory, zwykle około 22:00 czasu wschodniego, choć czas jest inny. Możesz oglądać to wszystko na żywo na fuboTV (wypróbuj za darmo).

Leave a Comment