Urmărește Leeds United vs. Arsenal: canal TV, informații despre fluxul live, ora de începere

Cine joacă

• Arsenal @ Leeds United
  • Recorduri curente: Arsenal 8-1 Leeds United 2-3-3

Ce să știi

Leeds United are scorul de -3-1 împotriva lui Arsenal din noiembrie 2020, dar duminică vor avea șansa de a lessen diferența. Ei se întâlnesc pentru prima etapă a sezonului la 9 am ET pe Elland Street. Arsenal ar trebui să fie în continuare ridicat după o victorie, în timp ce Leeds United va căuta să revină în coloana victoriilor.

Totul a fost egal cu 1-1 la pauză, dar Leeds United nu a fost chiar egalul Crystal Palace în a doua repriză, când s-au întâlnit duminică. Leeds United a căzut la un gol de Crystal Palace, pierzând cu 2-1.

Apropo de meciuri strânse: Arsenal a ocolit un glonț duminică, încheind Liverpool cu ​​3-2.

Înfrângerea lui Leeds United i-a dus la 2-3-3, în timp ce victoria lui Arsenal i-a tras la 8-1. Vom vedea dacă Leeds United poate fura norocul lui Arsenal sau dacă Arsenal înregistrează o altă victorie în schimb.

Dorești și mai multă acoperire a jocului din lume? Ascultă mai jos și urmărește ¡Qué Golazo! Un podcast zilnic CBS Soccer în care vă ducem dincolo de teren și în jurul globului pentru comentarii, previzualizări, recapitulări și multe altele.

Cum să vizionezi

• Cine: Leeds United vs. Arsenal
  • Când: duminică la 9:00 ET
  • Unde: Elland Highway
  • Tv set/Stream are living: Peacock
  • Cote: Leeds +480 Remiză +230 Arsenal -188 (prin Caesars Sportsbook)

Joc recomandat | Leeds United vs. Arsenal

Istoria seriei

Arsenal a câștigat trei întâlniri și a egalat o întâlnire în ultimele patru competiții cu Leeds United.