UEFA Champions League: scoruri în faza grupelor, program, orele de începere, stream live, cum să vizionați online

Faza grupelor UEFA Champions League începe în septembrie și este o călătorie de două luni pentru a vedea ce echipe avansează în fazele eliminatorii, care vor începe în februarie. Există 32 de echipe treatment se vor lupta pentru supremația europeană, iar toată acțiunea poate fi văzută în immediate pe Paramount+. În urma tragerii la sorți de la sfârșitul lunii august, iată programul complet pentru faza grupelor.

Programul etapei grupelor și orele de începere

Tot timpul estic

Ziua 1: marți, 6 septembrie
Dinamo Zagreb 1, Chelsea
Borussia Dortmund 3, FC Copenhaga
RB Salzburg 1, Milano 1
Serious Madrid 3, Celtic
Shakhtar Donestk 4, RB Leipzig 1
PSG 2, Juventus 1
Manchester Town 4, Sevilla
Benfica 2, Maccabi Haifa

Ziua 1: miercuri, 7 septembrie
Ajax 4, Rangers
Sporting Lisabona 3, Eintracht Frankfurt
Napoli 4, Liverpool 1
Tottenham 2, Marsilia
Bayern Munchen 2, Inter
Barcelona 5, Viktoria Plzen 1
Club Brugge 1, Leverkusen
Atletico Madrid 2, Porto 1

Ziua 2: marți, 13 septembrie
Sporting Lisabona 2, Tottenham
Inter Milano 2, Viktoria Plzen
Liverpool 2, Ajax 1
Bayer Leverkusen 2, Atletico Madrid
Eintracht Frankfurt 1, Marsilia
Bayern Munchen 2, Barcelona
Club Brugge 4, Porto

Ziua 2: miercuri, 14 septembrie
AC Milan 3, Dinamo Zagreb 1
Șahtior Donețk 1, Celtic 1
Chelsea 1, Red Bull Salzburg 1
FC Copenhaga , Sevilla
Benfica 2, Juventus 1
PSG 3, Maccabi Haifa 1
Manchester City 2, Borussia Dortmund 1
Napoli 3, Rangers
Genuine Madrid 2, RB Leipzig 1

Ziua 3: marți, 4 octombrie
Marsilia 4, Sporting Lisabona 1
Bayern Munchen 5 Viktoria Plzen
Ajax 1, Napoli 6
Liverpool 2, Rangers
Eintracht Frankfurt , Tottenham
Club Brugge 2, Atletico Madrid
Inter Milano 1, Barcelona
Porto 2, Bayer Leverkusen

Ziua 3: miercuri, 5 octombrie
RB Salzburg 1, Dinamo Zagreb
RB Leipzig 3, Celtic 1
Chelsea 3, AC Milan
Actual Madrid 2, Shakhtar Donestk 1
Manchester Town 5, FC Copenhaga
Juventus 3, Maccabi Haifa 1
Sevilla 1, Borussia Dortmund 4
Benfica 1 PSG 1

Ziua 4: marți, 11 octombrie
FC Copenhaga , Manchester Town
Maccabi Haifa 2, Juventus
AC Milan Chelsea 2
Dinamo Zagreb 1. RB Salzburg 1
Celtic , RB Leipzig 2
Shakhtar Donestk 1, Genuine Madrid 1
Borussia Dortmund 1, Sevilla 1
PSG 1, Benfica 1

Ziua 4: miercuri, 12 octombrie
Napoli 4, Ajax 2
Atletico Madrid , Club Brugge
Bayer Leverkusen , FC Porto 3
Rangers 1, Liverpool 7
Barcelona 3, Inter Milano 3
Viktoria Plzen 2, Bayern Munchen 4
Tottenham Hotspur 3, Eintracht Frankfurt 2
Sporting CP , Olympique de Marseille 2

Ziua 5: marți, 25 octombrie
RB Salzburg vs. Chelsea, ora 12:45 (Paramount+)
Sevilla vs. FC Copenhaga, ora 12:45 (Paramount+)
Dinamo Zagreb vs. AC Milan, ora 15.00 (Paramount+)
Celtic vs. Shakhtar Donestk, ora 15 (Paramount+)
RB Leipzig vs. Genuine Madrid, ora 15 (Paramount+)
Borussia Dortmund vs. Manchester Town, ora 15 (Paramount+)
PSG vs. Maccabi Haifa, ora 15 (Paramount+)
Benfica vs. Juventus, ora 15 (Paramount+)

Ziua 5: miercuri, 25 octombrie
Club Brugge vs. Porto, ora 12:45 (Paramount+)
Inter Milano vs Viktoria Plzen, ora 12:45 (Paramount+)
Napoli vs. Rangers, ora 15 (Paramount+)
Ajax vs. Liverpool, ora 15 (Paramount+)
Tottenham vs. Sporting Lisabona, ora 15 (Paramount+)
Eintracht Frankfurt vs. Olympique Marseille, ora 15.00 (Paramount+)
Atletico Madrid vs. Bayer Leverkusen, ora 15 (Paramount+)
Barcelona vs. Bayern Munchen, ora 15 (Paramount+)

Ziua 6: marți, 1 noiembrie
Bayer Leverkusen vs. Club Brugge, ora 13:45 (Paramount+)
Porto vs Atletico Madrid, 13:45 (Paramount+)
Liverpool vs. Napoli, ora 16 (Paramount+)
Rangers vs. Ajax, ora 16 (Paramount+)
Marsilia vs. Tottenham, ora 16 (Paramount+)
Bayern Munchen vs. Inter Milano, ora 16 (Paramount+)
Sporting Lisabona vs. Eintracht Frankfurt, ora 16 (Paramount+)
Viktoria Plzen vs. Barcelona, ​​ora 16 (Paramount+)

Ziua 6: miercuri, 2 noiembrie
Actual Madrid vs. Celtic, 13:45 (Paramount+)
Șahtior Donețk vs. RB Leipzig, ora 13:45 (Paramount+)
AC Milan vs. RB Salzburg, ora 16 (Paramount+)
Chelsea vs. Dinamo Zagreb, ora 16 (Paramount+)
Manchester City vs. Sevilla, ora 16 (Paramount+)
Juventus vs. PSG, ora 16 (Paramount+)
FC Copenhaga vs. Borussia Dortmund, ora 16 (Paramount+)
Maccabi Haifa vs. Benfica, ora 16 (Paramount+)

Programul etapei eliminatorii

Etapa de 16

  • Prima etapă: 14-15 februarie, 21-22 februarie
  • Manșa secundă: 7-8 martie, 14-15 martie

Sferturi de finala

  • Prima manșă: 11-12 aprilie
  • Manșa secundă: 18-19 aprilie

Semifinale

  • Prima manșă: 9-10 mai
  • Manșa secundă: 16-17 mai

Ultimate

Leave a Comment