UEFA Champions League: Αποτελέσματα της φάσης των ομίλων, πρόγραμμα, ώρες έναρξης, ζωντανή μετάδοση, πώς να τα παρακολουθήσετε στο διαδίκτυο

Η φάση των ομίλων του UEFA Champions League ξεκινά τον Σεπτέμβριο και είναι ένα ταξίδι δύο μηνών για να δούμε ποιες ομάδες προκρίνονται στα νοκ άουτ, που θα ξεκινήσουν τον Φεβρουάριο. Υπάρχουν 32 ομάδες που θα παλέψουν για την ευρωπαϊκή υπεροχή και όλη η δράση μπορεί να προβληθεί ζωντανά στο Paramount+. Μετά την κλήρωση στα τέλη Αυγούστου, ακολουθεί το πλήρες πρόγραμμα της φάσης των ομίλων.

Πρόγραμμα ομαδικής φάσης και ώρες έναρξης

Όλοι οι καιροί Ανατολικοί

1η αγωνιστική: Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου
Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1, Τσέλσι
Μπορούσια Ντόρτμουντ 3, Κοπεγχάγη
RB Σάλτσμπουργκ 1, Μιλάνο 1
Ρεάλ Μαδρίτης 3, Σέλτικ
Σαχτάρ Ντόνεστκ 4, RB Λειψία 1
PSG 2, Γιουβέντους 1
Μάντσεστερ Σίτι 4, Σεβίλλη
Μπενφίκα 2, Μακάμπι Χάιφα

1η αγωνιστική: Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου
Άγιαξ 4, Ρέιντζερς
Σπόρτινγκ Λισαβόνας 3, Άιντραχτ Φρανκφούρτης
Νάπολι 4, Λίβερπουλ 1
Τότεναμ 2, Μασσαλία
Μπάγερν Μονάχου 2, Ίντερ
Μπαρτσελόνα 5, Βικτόρια Πλζεν 1
Κλαμπ Μπριζ 1, Λεβερκούζεν
Ατλέτικο Μαδρίτης 2, Πόρτο 1

2η αγωνιστική: Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου
Σπόρτινγκ Λισαβόνας 2, Τότεναμ
Ίντερ 2, Βικτόρια Πλζεν
Λίβερπουλ 2, Άγιαξ 1
Μπάγερ Λεβερκούζεν 2, Ατλέτικο Μαδρίτης
Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1, Μασσαλία
Μπάγερν Μονάχου 2, Μπαρτσελόνα
Club Brugge 4, Porto

2η αγωνιστική: Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου
Μίλαν 3, Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1
Σαχτάρ Ντόνετσκ 1, Σέλτικ 1
Τσέλσι 1, Ρεντ Μπουλ Σάλτσμπουργκ 1
FC Κοπεγχάγη , Σεβίλλη
Μπενφίκα 2, Γιουβέντους 1
PSG 3, Μακάμπι Χάιφα 1
Μάντσεστερ Σίτι 2, Μπορούσια Ντόρτμουντ 1
Νάπολι 3, Ρέιντζερς
Ρεάλ Μαδρίτης 2, RB Λειψία 1

3η αγωνιστική: Τρίτη 4 Οκτωβρίου
Μαρσέιγ 4, Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1
Μπάγερν Μονάχου 5 Βικτόρια Πλζεν
Άγιαξ 1, Νάπολι 6
Λίβερπουλ 2, Ρέιντζερς
Άιντραχτ Φρανκφούρτης , Τότεναμ
Κλαμπ Μπριζ 2, Ατλέτικο Μαδρίτης
Ίντερ Μιλάνο 1, Μπαρτσελόνα
Πόρτο 2, Μπάγερ Λεβερκούζεν

Αγώνας 3: Τετάρτη 5 Οκτωβρίου
RB Σάλτσμπουργκ 1, Ντιναμό Ζάγκρεμπ
RB Leipzig 3, Celtic 1
Τσέλσι 3, Μίλαν
Ρεάλ Μαδρίτης 2, Σαχτάρ Ντόνεστκ 1
Μάντσεστερ Σίτι 5, Κοπεγχάγη
Γιουβέντους 3, Μακάμπι Χάιφα 1
Σεβίλλη 1, Μπορούσια Ντόρτμουντ 4
Μπενφίκα 1 PSG 1

4η αγωνιστική: Τρίτη 11 Οκτωβρίου
FC Κοπεγχάγη , Μάντσεστερ Σίτι
Μακάμπι Χάιφα 2, Γιουβέντους
Μίλαν Τσέλσι 2
Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1. RB Σάλτσμπουργκ 1
Σέλτικ , RB Λειψία 2
Σαχτάρ Ντόνεστκ 1, Ρεάλ Μαδρίτης 1
Μπορούσια Ντόρτμουντ 1, Σεβίλλη 1
PSG 1, Μπενφίκα 1

4η αγωνιστική: Τετάρτη 12 Οκτωβρίου
Νάπολι 4, Άγιαξ 2
Ατλέτικο Μαδρίτης , Κλαμπ Μπριζ
Μπάγερ Λεβερκούζεν , Πόρτο 3
Ρέιντζερς 1, Λίβερπουλ 7
Μπαρτσελόνα 3, Ίντερ Μιλάνο 3
Βικτόρια Πλζεν 2, Μπάγερν Μονάχου 4
Τότεναμ 3, Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2
Sporting CP , Olympique de Marseille 2

5η αγωνιστική: Τρίτη 25 Οκτωβρίου
RB Salzburg εναντίον Chelsea, 12:45 μ.μ. (Paramount+)
Σεβίλλη εναντίον Κοπεγχάγης, 12:45 μ.μ. (Paramount+)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ εναντίον Μίλαν, 3 μ.μ. (Paramount+)
Σέλτικ εναντίον Σαχτάρ Ντόνεστκ, 3 μ.μ. (Paramount+)
RB Leipzig εναντίον Ρεάλ Μαδρίτης, 3 μ.μ. (Paramount+)
Μπορούσια Ντόρτμουντ εναντίον Μάντσεστερ Σίτι, 3 μ.μ. (Paramount+)
PSG εναντίον Μακάμπι Χάιφα, 3 μ.μ. (Paramount+)
Μπενφίκα εναντίον Γιουβέντους, 3 μ.μ. (Paramount+)

5η αγωνιστική: Τετάρτη 25 Οκτωβρίου
Κλαμπ Μπριζ εναντίον Πόρτο, 12:45 μ.μ. (Paramount+)
Inter Milan εναντίον Viktoria Plzen, 12:45 μ.μ. (Paramount+)
Νάπολι εναντίον Ρέιντζερς, 3 μ.μ. (Paramount+)
Άγιαξ εναντίον Λίβερπουλ, 3 μ.μ. (Paramount+)
Τότεναμ εναντίον Σπόρτινγκ Λισαβόνας, 3 μ.μ. (Paramount+)
Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ολιμπίκ Μασσαλίας, 3 μ.μ. (Paramount+)
Ατλέτικο Μαδρίτης εναντίον Μπάγερ Λεβερκούζεν, 3 μ.μ. (Paramount+)
Μπαρτσελόνα εναντίον Μπάγερν Μονάχου, 3 μ.μ. (Paramount+)

6η αγωνιστική: Τρίτη 1 Νοεμβρίου
Μπάγερ Λεβερκούζεν εναντίον Κλαμπ Μπριζ, 13:45 (Paramount+)
Πόρτο – Ατλέτικο Μαδρίτης, 1:45 μ.μ. (Paramount+)
Λίβερπουλ εναντίον Νάπολι, 4 μ.μ. (Paramount+)
Ρέιντζερς εναντίον Άγιαξ, 4 μ.μ. (Paramount+)
Μαρσέιγ εναντίον Τότεναμ, 4 μ.μ. (Paramount+)
Μπάγερν Μονάχου – Ίντερ, 4 μ.μ. (Paramount+)
Σπόρτινγκ Λισαβόνας εναντίον Άιντραχτ Φρανκφούρτης, 4 μ.μ. (Paramount+)
Viktoria Plzen vs Barcelona, ​​16:00 (Paramount+)

6η αγωνιστική: Τετάρτη 2 Νοεμβρίου
Ρεάλ Μαδρίτης εναντίον Σέλτικ, 1:45 μ.μ. (Paramount+)
Shakhtar Donetsk vs. RB Leipzig, 1:45 μ.μ. (Paramount+)
AC Milan εναντίον RB Salzburg, 4 μ.μ. (Paramount+)
Τσέλσι – Ντιναμό Ζάγκρεμπ, 4 μ.μ. (Paramount+)
Μάντσεστερ Σίτι εναντίον Σεβίλλης, 4 μ.μ. (Paramount+)
Γιουβέντους – PSG, 4 μ.μ. (Paramount+)
FC Copenhagen vs. Borussia Dortmund, 4 μ.μ. (Paramount+)
Μακάμπι Χάιφα εναντίον Μπενφίκα, 4 μ.μ. (Paramount+)

Πρόγραμμα νοκ άουτ

Γύρος 16

  • Πρώτοι αγώνες: 14-15 Φεβρουαρίου, 21-22 Φεβρουαρίου
  • Δεύτεροι αγώνες: 7-8 Μαρτίου, 14-15 Μαρτίου

Προημιτελικά

  • Πρώτοι αγώνες: 11-12 Απριλίου
  • Δεύτεροι αγώνες: 18-19 Απριλίου

Ημιτελικοί

  • Πρώτοι αγώνες: 9-10 Μαΐου
  • Δεύτεροι αγώνες: 16-17 Μαΐου

Τελικός

Leave a Comment